Birce Akalay’dan Esra Dermancıoğlu’na yanıt: Polemik yaratmak istemiyorum

İddialı yapımların Altın Palmiye için yarıştığı Cannes Film Festivali’ne Türkiye’den birçok ünlü isim katıldı. Oyuncu Esra Dermancıoğlu, kırmızı halı kıyafetleriyle gündeme gelen Türk oyuncular hakkında konuştu.

“BİZİ TEMSİL EDEN OYUNCULAR, ORADA YARI ÇIPLAK”

Dermancıoğlu, “Önüme Cannes Film Festivali ile ilgili görüntüler düşmeye başladı. Türkiye’den bizi temsil eden oyuncular, orada yarı çıplak. Çıplaklık çok enteresan, biz bir şeyleri kanıtlamaya çalışıyoruz. Hayır, biz “Türkiye’de develerle gezmiyoruzu” kanıtlamaya çalışıyoruz. İsterdim ki manyak performansları olan oyuncular gitsin, yarı çıplak, havalı yürüyüşler yerine iletişim kurabilecek insanların orada olmasını isterdim” dedi.

“BEN BİRAZ UTANDIM”

Oyuncu sözlerine “Çırılçıplak yürüyeceğine, mikrofon uzatıldığında iki kelime laf edebilecek insanlar gitseydi. Ben biraz utandım. Oraya giden bir Türk oyuncunun uzun uzun konuşmasını dinlemek isterdim. O lisanı konuşmasını isterdim. Aslında Cannes’da benim olmam lazımdı. En azından karşılıklı iki çift laf edebilirdik. Çünkü dillerini, kafa yapılarını biliyorum. Türkiye’de her şeyin çözümü ameliyat mıydı?” diye devam etti.

Geçtiğimiz günlerde Cannes’a giden Birce Akalay da İstanbul’da bir davete katıldı. Akalay, Esra Dermancıoğlu’nun Cannes’a giden Türk oyuncularla ilgili eleştirisine karşılık verdi.

“AYIP BULUYORUM”

Birce Akalay; “Hiç yorum yapmak istemiyorum. Genel olarak çok ayıp buluyorum. Çok konuşup polemik yaratmak istemiyorum. Sevmiyorum bu tarz polemikleri. Sadece ayıp buluyorum bu kadar” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Meryem Uzerli, Pınar Deniz, Mert Fırat, Dilan Çiçek Deniz ve Hande Erçel gibi birçok ünlü isim bu yıl Cannes Film Festivali’ne katıldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x